03-475 Warszawa, ul.T.Borowskiego 2

tel. (22) 818-24-42

autosprawni@cebron.pl

Aktualności

 

17 maja 2019

Dzień Osób z Niepełnosprawnością "Żyj aktywnie"


Serdecznie zapraszamy na Dzień Osób z Niepełnosprawnością "Żyj aktywnie", który odbędzie się 17 maja 2019. w godzinach 10-15, na terenie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie przy ul. Jagielońskiej 80.
My również tam będziemy :)

12 - 13 kwietnia 2019

Targi REHexpo w Sosnowcu


Serdecznie zapraszamy na Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Sosnowcu w dniach 12 - 13 kwietnia 2019. Zespół CEBRON będzie prezentował różne rozwiązania adaptacji samochodów dla osób z niepełnosprawnościami.
więcej informacji na stronie https://www.exposilesia.pl/rehexpo/pl/. Będziemy na stoisku nr 50 :)
Serdecznie zapraszamy!

luty 2019

„Aktywny samorząd" w 2019 roku


Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd" w 2019 roku.
W 2019 roku realizowane będą takie formy wsparcia jak na przykład w Module I:

1. Obszar A – likwidacja bariery transportowej:
- Zadanie 1 – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności - do 16 roku życia lub osób ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu ruchu);
- Zadanie 4 – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (adresowana do osób ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu słuchu);

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków ustala Realizator programu (samorząd powiatowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wnioskodawcy). Formularze wniosków są dostępne u Realizatora programu. Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada dnia 31 sierpnia 2019 r. Zarząd PFRON w 2019 roku zwiększył maksymalną kwotę dofinansowania w dotychczasowych zadaniach:

- zakup/montaż oprzyrządowania samochodu dla osoby z dysfunkcją narządu ruchu - z kwoty 8.000 zł do 10.000 zł
- zakup/montaż oprzyrządowanie samochodu dla osób z dysfunkcją słuchu – 4.000 zł, Wymagalny udział własny w przypadku zadań w Module I:
- zakup/montaż oprzyrządowania samochodu – 15%.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego: autosprawni@cebron.pl (+48 505 109 002).

wrześnień 2018

Wrzesień był dla zespołu CEBRON bardzo intensywny.


12 września podpisaliśmy deklarację przystąpienia do partnerstwa na rzecz dostępności „Dostępność Plus”.

17 września mieliśmy przyjemność brać udział w PODKARPACKIM FORUM NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ w Rzeszowie.

21-22 września uczestniczyliśmy w IV POWIATOWYM DNIU INTEGRACJI ,,DZIELNI – SAMODZIELNI” w Gostyninie oraz Mocarzewie.

Zarówno w Rzeszowie jak i Gostyninie oraz Mocarzewie, mieliśmy okazję przybliżyć temat
mobilność = samodzielność. Prezentowaliśmy również samochód przystosowany przez nas dla osób niepełnosprawnych, zarówno kierowcy jak i pasażera. Samochód jest wyposażony w nasze najnowsze urządzenie Ręczny Gaz-Hamulec RGH V Pantera oraz fotel obrotowy czyli zestaw podstawa + siedzisko firmy Autoadapt. Zapraszamy do obejrzenia galerii
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.autosprawni.pl

czerwiec 2018

Serwis klimatyzacji samochodowej

Informujemy, że w naszej ofercie znajdziecie Państwo również profesjonalne usługi związane z naprawą i przeglądem klimatyzacji samochodowej. Serdecznie zapraszamy do Michała!!!

11 maja 2018

SIĘGNIJ PO SUKCES

11 maja 2018 roku CEBRON Sp. z o.o. Centrum Adaptacji Pojazdów dla Osób Niepełnosprawnych brał udział w Dniu Otwartym dla Osób z Niepełnosprawnością - SIĘGNIJ PO SUKCES, organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Centralny Instytut Ochrony Pracy, Instytut Transportu Samochodowego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Uczestniczyliśmy również w dyskusji na temat motoryzacji w służbie osób niepełnosprawnych, zmian w przepisach, usprawnień dla osób z niepełnosprawnością. Naszą firmę reprezentował Pan Jerzy Resiak.

maj 2018

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnegow Sosnowcu już za nami. Bardzo dziękujemy!
Pokazy pojazdów dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami cieszyły się dużym zainteresowaniem.

20-21 kwietnia 2018

Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu

Informujemy, że w dniach 20-21 kwietnia br. będziemy brali udział w Targach Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu.
Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli Państwo zapoznać się z naszą aktualną ofertą.

05 luty 2018

„Aktywny samorząd” w 2018 roku – będą dofinansowania z PFRON

„Aktywny samorząd” w 2018 roku – będą dofinansowania z PFRON m.in. na:
Moduł I Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu.
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 8.000 zł. Udział własny wnioskodawcy to 15% ceny brutto zakupu/usługi.
Wnioski mogą składać osoby niepełnosprawne, które:
a) są zatrudnione lub zarejestrowane w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna lub jako osoba poszukująca pracy
b) w 2017 lub w 2018 roku zostały poszkodowane w wyniku działania żywiołu lub innych zdarzeń losowych
Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o dofinansowanie ustala Realizator programu czyli samorząd powiatowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wnioskodawcy. Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada dnia 30 sierpnia 2018 r.
Więcej informacji na stronie PFRON

17 stycznia 2018

Umowa Patronacka z ITS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 17 stycznia 2018 roku w siedzibie firmy CEBRON została podpisana pierwsza i jedyna, jak do tej pory, Umowa Patronacka pomiędzy Instytutem Transportu Samochodowego a spółką Cebron.
Instytut będzie udzielał nam wsparcia merytorycznego, które wpłynie na podnoszenie jakości oferowanych przez nas usług oraz produktów dedykowanych dla osób niepełnosprawnych.


29-30 wrzesień 2017

III Integracji w Gostyninie i Mocarzewie

W dniach 29-30 września 2017 mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w III Dniach Integracji w Gostyninie i Mocarzewie.
Zapraszamy do Galerii.

29-30 września 2017

,,Proces usamodzielnienia - bardziej fakty czy nadal mity”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 29-30 września 2017, będziemy uczestniczyć w Powiatowych Dniach Integracji organizowanych przez Powiat Gostyniński. W tym roku myślą przewodnią Powiatowych Dni Integracji jest problem usamodzielniania osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Hasłem III Powiatowych Dni Integracji będzie: ,,Proces usamodzielnienia- bardziej fakty czy nadal mity”.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!


wrzesień 2017

65 lat Insstytutu Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego w tym roku obchodzi swoje 65-lecie. Z tej okazji został wydany "katalog", w którym mieliśmy i my zaszczyt się znaleźć. Jest to dla nas ogromna przyjemność:)
Zapraszamy do Galerii.

lipiec, sierpień 2017

Wakacje!!!

Wakacje! Potrzebujesz auta na urlop, weekend, wyjazd? Oferujemy wypożyczenie auta w bardzo atrakcyjnej wakacyjnej cenie. Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu 505 109 002.

16 maja 2017

Porozumienie pomiędzy PFRON i ITS

W dniu 16 maja br. byliśmy gośćmi na uroczystości związanej z zawarciem porozumienia pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON i Instytutem Transportu Samochodowego ITS.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

http://www.its.waw.pl/10138,pl,PFRON-i-ITS-zadbaja-o-mobilnosc-osob-z-niepelnosprawnosciami.html

maj 2017

RGH V PANTERA

Jest nam niezmiernie miło przedstawić nasze najnowsze urządzenie RGH V PANTERA, jest to miejska wersja RGH przeznaczona do samochodów wyposażonych m.in. w TEMPOMAT.
Pantera posiada certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego, Certyfikat Zgodności oraz Certyfikat Bezpieczeństwa. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.autosprawni.pl oraz https://www.facebook.com/autosprawni/

19 kwietnia 2017

Firma CEBRON uzyskała Certyfikaty ITS

Miło nam poinformować, że 19 kwietnia 2017 roku w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego został wręczony firmie CEBRON Sp. z o.o. Certyfikat Zgodności oraz Certyfikat Bezpieczeństwa na nasze najnowsze urządzenie RGH V "PANTERA".

22 - 24 marca 2017

Targi Warsaw Bus

W dniach 22 - 24 marca 2017 w Nadarzynie odbyły się Targi Warsaw Bus, II Międzynarosowe Targi Transportu Publicznego. Można było spotkać tam przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się transportem publicznym, producentów pojazdów, części i wyposażenia, najnowszych systemów biletowych oraz informatycznych z firmami poszukującymi najlepszych rozwiązań technologicznych.
Nasza przedsawicielka Pani Agnieszka Pokora-Porczyk odwiedziła Targi.
Jednym z czołowych wystawców był Instytut Transportu Samochodowego.
Przedstawiciele ITS wzięli udział w konferencji poświęconej „Bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych".
W panelu dyskusyjnym głos zabrała Pani Beata Stasiak-Cieślak, psycholog transportu ITS, która poruszyła temat mobilności osób z niepełnosprawnościami w kontekście Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych ITS.

Więcej informacji na temat targów znajdą Państwo tutaj: http://warsawbusexpo.eu/

luty 2017

Aktywny samorząd

Miło nam poinformować, że tak jak rok temu Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2017 roku.
W 2017 roku będą realizowane m.in. takie formy wsparcia jak pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu.
Więcej informacji: http://www.pfron.org.pl/pl/programy-i-zadania-pfr/aktywny-samorzad/3672,Aktywny-samorzad-w-2017-roku.html.

14 - 15 października 2016

Wschodnie Targi Rehabilitacji w Lublinie - fotorelacja

Jest nam ogromnie miło poinformować, że Pani Agnieszka Pokora-Porczyk, wspierała zespół CUM/ITS podczas Wschodnich Targów Rehabilitacji, które miały miejsce w Lublinie w dniach 14-15 października 2016.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ.

2016

Wheelchairtrip / South America 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma CEBRON Sp. z o.o. a szczególnie Centrum Adaptacji Pojazdów dla Osób Niepełnosprawnych ma swój mały wkład w wyprawę Michała Worocha oraz Macieja Kamińskiego (http://www.wheelchairtrip.com/).
Od kilku miesięcy przygotowują oni wyprawę do Ameryki Południowej, którą chcą okrążyć w niemalże pół roku. Miejsca które zamierzają odwiedzić to m.in. Argentyna, Brazylia, Boliwia, Chile, Ekwador, Peru.
Trzeba zaznaczyć, ze obaj Panowie są niepełnosprawni i jeżdżą na wózkach inwalidzkich.
Samochód, którym zamierzają przejechać 30 000 km, jest wyposażony w windy i sprzęt umożliwiający jego prowadzenie m.in. w nasze urządzenie RGH II.
Będziemy na bieżąco śledzić etapy wyprawy. Mocno kibicujemy i trzymamy kciuki. Takiej odwagi można tylko pozazdrościć.

9 - 10 września 2016

 

W dniach 9 – 10 września br. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Powiatowych Dniach Integracji zorganizowanych przez Starostwo Gostynińskie.
W tych dniach Centrum Adaptacji Pojazdów dla Osób Niepełnosprawnych przy CEBRON Sp. z o.o. reprezentowała nas Agnieszka Pokora-Porczyk.
Pierwszego dnia na Zamku w Gostyninie odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych zajmujące się pomocą osobom z niepełnosprawnościami m.in. CUM ITS Warszawa, Stowarzyszenie Tenisistów na Wózkach – SIKT Płock, Akademia Inicjatyw Młodzieżowych, Wojewódzki Urząd Pracy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy JP2, - Domy Pomocy Społecznej regionu Gostynińskiego, PCPR, FRIDA, EJF, EFOP – międzynarodowa współpraca na rzecz dzieci i młodzieży.
Podczas konferencji najwięcej uwagi przyciągnęły wystąpienia CUM ITS, którego jesteśmy partnerem. CUM przy ITS reprezentowali Beata Stasiak, Pełnomocnik Dyrektora ITS ds. Osób Niepełnosprawnych, Adam Sowiński, Piotr Kosmowski ekspert ITS.
W trakcie swoich wystąpień poruszyli takie tematy jak:
- Wdrażanie projektów dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami
- Wyposażenia pojazdu oprzyrządowanego oraz obsługa klienta z niepełnosprawnością
- Szkolenie osób z niepełnosprawnościami na prawo jazdy
Drugiego dnia na terenach sportowych Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie odbyła się plenerowa część, podczas, której mieliśmy okazję poznać bliżej instytucje oraz firmy reprezentujące środowisko osób niepełnosprawnych. Wśród nich byli również przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Wojska – grupa saperów z Inowrocławia.
Na koniec odbyła się akcja charytatywna TIREM po wózek - ciągnięcie TIRA po ulicach Gostynina, podczas której zbierane były środki na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla jednej z mieszkanek Gostynina.

9-10 września 2016

Powiatowy Dzień Integracji

Przedstawiciele Samorządów Powiatu Gostynińskiego wraz z organizacjami społecznymi mają zaszczyt zaprosić na Powiatowy Dzień Integracji który odbędzie się 9 i 10 września 2016 roku w Gostyninie.

23 sierpnia 2016

 

W dniu 23 sierpnia br. wzięliśmy udział w debacie doradczo-programowej w ramach projektu „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa” zorganizowanej przez Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych. Projekt jest ważnym elementem wdrażania Konwencji ONZ.
Tematem debaty był art. 20 Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych - Mobilność.
W debacie tematycznej udział wzięli m.in. przedstawiciele: administracji publicznej, resortu oświaty, pracownicy naukowi oraz reprezentanci organizacji pozarządowych i praktycy.
W spotkaniu, w którym w imieniu CEBRON uczestniczyła Agnieszka Pokora-Porczyk, udział wzięli m.in. przedstawiciele CUM ITS Monika Ucińska, psycholog transportu, koordynator Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych ITS oraz Beata Stasiak, pełnomocnik dyrektora ds. osób niepełnosprawnych w ITS oraz ich partnerzy CUM ITS: Piotr Kosmowski, instruktor nauki jazdy osób niepełnosprawnych, Robert Politowski z firmy Efektor.

lipiec 2016

 

Ciąg dalszy szkolenia pracowników CEBRON w zakresie obsługi klienta – osoby niepełnosprawnej w siedzibie CUM ITS.

18 czerwca 2016

 

Dnia 18 czerwca br. na terenie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się Integracyjny Piknik Naukowy pod hasłem „RAZEM DLA MOTOMOBILNOŚCI: podróże, turystyka i wypoczynek”.
Firma CEBRON demonstrowała pojazdy wraz z adaptacjami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych oraz udzielała konsultacji z zakresu dofinansowań PFRON oraz innych możliwości finansowania.
Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas sporo gości. Przyjechali nasi partnerzy, jaki i klienci, którzy korzystają z naszych urządzeń.
Partnerami wydarzenia oprócz CEBRON Sp. z o.o. byli: WORD Warszawa, KOSMOS, Efektor, OSK Elite, Emico, Polskie Stowarzyszenie Kierowców z Niepełnosprawnością POL.ON, Platforma Produktów i Usług.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w niepomniejszonym a powiększonym składzie. Zapraszamy do naszej galeri z Pikniku.

18 czerwca 2016

 

Wraz z CUM przy ITS zapraszamy na "Integracyjny Piknik Naukowy RAZEM DLA MOTOMOBILNOŚCI: turystyka, podróże, wypoczynek", który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2016 roku, na terenie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawa przy ul. Jagiellońska 80 w godzinach 10 - 15.

Aby pobrać plakat kliknij TUTAJ, aby pobrać zaproszenie wraz z programem imprezy kliknij TUTAJ.

9 kwietnia 2016

 

Nasza Firma wzięła udział w Dniu Otwartym organizowanym przez CUM ITS dla osób niepełnosprawnych w ramach kompleksowego wsparcia osób z dysfunkcjami w zakresie ich mobilności.

marzec - kwiecień 2016

 

Szkolenie pracowników CEBRON w zakresie obsługi klienta – osoby niepełnosprawnej w siedzibie CUM ITS.

styczeń - luty 2016

 

Nawiązanie współpracy z Centrum Motoryzacji dla Osób Niepełnosprawnych przy Instytucie Transportu Samochodowego.
Spotkania robocze w siedzibach CUM ITS i CEBRON sp. z o.o. mające na celu ustalanie warunków i zakresu współpracy oraz zapoznanie się z kalendarzem imprez organizowanych przez CUM ze współudziałem CEBRON.

19 września 2015 Puławy

 

Udział (w roli obserwatora) w zawodach w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych. Jako czołowy polski producent oprzyrządowania mieliśmy okazję promocji serii urządzeń RGH ze szczególnym uwzględnieniem RGH IV GEPARD.

21 maja 2015 Warszawa

 

Udział w Ogólnopolskiej Konferencji AMC-2, organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego w ramach podsumowania projektu „ Kompleksowy system wsparcia mobilności osób niepełnosprawnych ruchowo”.
CEBRON uczestniczył w adaptacjach pojazdów na potrzeby projektu.

11 października 2014

 

Dokonaliśmy adaptacji floty karetek dla firmy specjalizującej się w przewozie osób niepełnosprawnych.
Samochody zostały kompleksowo wyposażone w specjalistyczną zabudowę zgodnie z najwyższymi standardami.

3-5 kwietnia 2014

 

Udział w Targach Kielce pod nazwą REHMED PLUS .Mielimy przyjemność zaprezentowania wszystkim przybyłym możliwości adaptacji samochodu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

10 października 2013

 

CEBRON Sp z o.o. w dniu 10 pazdziernika 2013 roku została autoryzowanym przedstawicielem firmy AUTOADAPT na Polskę. Zwiększając tym samym zakres swoich adaptacji na rzecz przystosowania samochodów dla osób niepełnosprawnych. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów.

4 - 5 października 2013

 

Spotkanie wielkiej „rodziny” ludzi działającej na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które  odniosło wielki sukces, ukazując jak mocno  jesteśmy zaangażowani w adaptacje aut na rzecz osób niepełnosprawnych.

20 września 2013

 

Wzięliśmy udział w w Warszawskim Korowodzie Integracyjnym , gdzie zaprezentowaliśmy możliwości CENTRUM ADAPTACJI POJAZDÓW  DLA OSÓB Niepełnosprawnych. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.